Adeje

Malé městečko Costa Adeje se nachází v jižní části Tenerife, přibližně nějakých 5 kilometrů od proslulého turistického centra Playa de Las Américas. Mnohdy je právě s tímto letoviskem také spojováno. Obě dvě střediska jsou spojena dlouhou promenádou, která se táhne podél mořského pobřeží. Adeje je položeno velmi výhodně, jelikož do hlavního města Tenerife Santa Cruz de Tenerife je to pouze nějakých 90 kilometrů a jižní letiště na ostrově se nachází od Adeje pouhých 10 kilometrů. Adeje se rozprostírá na rozloze 106 km2 a žije tady přibližně 41 000 obyvatel.

Letovisko nabízí skvělé klima, jež je typické zejména tím, že se zde téměř nevyskytují žádné srážky. Slunečné dny tak nejsou ničím rušeny a turisté se mohou spolehnout na krásné počasí. Hlavním magnetem Adeje jsou pochopitelně pláže, které jsou pokryty pískem černé anebo zlatavé barvy. Koupání v krásném čistém a především teplém moři láká do tohoto střediska velké množství turistů. Ti mohou kromě koupání využít také veškerého plážového servisu v podobě půjčení nářadí vhodného k různým sportům. Adeje nabízí vynikající možnosti potápění se a také šnorchlování. U pobřeží se také nachází velké počty ryb, a to jak třeba takových delfínů, tak i velryb. Jinak zde jistě spatříte milovníky windsurfingu, pro který jsou tady díky všudypřítomnému větru skvělé podmínky. Z nejznámějších pláží jmenujme třeba plář Faňabe, Torviscas anebo El Dunque. Krásný a lákavý je bezesporu také pohled na celé letovisko z hřbetu koně. Milovníci golfu jistě neodolají místnímu golfovému hřišti. To má celkem 27 jamek.

Z dalších možností využití volného času nelze zapomenout na vodní park Aqualand. Mimo velké množství skluzavek, tobogánů a vodních atrakcí nabízí Aqualand také například show s delfíny. Adeje je také městečkem, ve kterém se dají spatřit krásné architektonické památky. Jako příklad by mohl sloužit třeba kostel svaté Uršuly anebo muzeum Granero, kde leze právě spatřit původní architekturu, v jejímž duchu se stavěly domy na Tenerife v minulosti. Adeje nabízí mimo jiné také pravidelné trhy, které se nacházejí nedaleko hotelu Emeralda. Jinak obchody se suvenýry jsou otevřeny prakticky nepřetržitě a je jich tady dostatek.

V žádném případě tu nehledejte nic, jako Disneyland Paříž - je tu jen přirozená krása.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist