Doprava po Tenerife

Na ostrově Tenerife existují prakticky dvě hlavní možnosti přepravy. Tu první představují logicky automobily a tu druhou autobusy. Když začneme automobilovou dopravou, tak je třeba předeslat, že půjčoven vozů se nachází na Tenerife hned několik. Velmi pohodlné je zapůjčení automobilu přímo na letišti. K půjčení vozu je třeba pouze platného řidičského průkazu a také dosažení věku vyššího než 21 let.

Jestliže se vám nebude chtít řídit, tak je ideální volbou taxi, nicméně je třeba vědět, že za jeho služby zaplatíte poměrně hodně peněz. Velmi dobré je vědět, jak se chovají na silnicích místní řidiči a jaká jsou pravidla silničního provozu na ostrově. Vozovky na Tenerife jsou mnohdy velmi klikaté a úzké. Jelikož často vedou do hor, je dobré si dát pozor na kluzký povrch silnic. Zdejší řidiči jsou zvyklí velmi často v zákrutách používat klakson. Často si tak připadáte ve v členitém terénu jako na kolotoči. Jestliže se rozhodnete, že procestujete celý ostrov skrz naskrz, tak je ideální využít za tímto účelem dálnici, jež vede z Puerta de la Cruz do metropole Santa Cruz de Tenerife. Na jih se poté ze Santa Cruz dá dostat do jednoho z nejoblíbenějších letovisek Playa de Las Américas. Dopravní předpisy se velmi nápadně podobají těm, které všeobecně platí v celé Evropské unii. Ve Španělsku se jezdí po pravé straně a bezpečnostní pásy jsou povinné nejen u řidiče, ale také u spolujezdce. Za zapomenutí na připoutání jsou turisté pokutování, a to celkem ve velké výši. Co se týká nejvyšších povolených rychlostí, tak v obci se jezdí 50 kilometrů v hodině, mimo obec 90 a na dálnicích 120 kilometrů v hodině. Na rozdíl od České republiky se řidiči nemusejí obávat zbytkového alkoholu v krvi, jelikož hranice, která je povolena, činí ve Španělsku 0,5 promile.

Cena benzínu je nižší než na kontinentální španělské půdě a benzinových pump je tady poměrně hodně a mnohé z nich mají otevřeno neustále. Na pumpě je nejprve nahlásit, kolik benzínu budete tankovat, toto množství následně zaplatit a až poté natankovat.

Autobusová doprava na Tenerife je na poměrně vysoké úrovni. Vozy jsou klimatizované a jezdí tak, jak mají napsáno v jízdních řádech. Lze využít jak klasických autobusů, tak i autobusů dálkových linek neboli autobusů expresních. U autobusů je ideální využít možností karty Bono bus, která umožní velké ušetření nákladů, a to až o úctyhodných 60 procent. V hlavním městě Santa Cruz de Tenerife jezdí také tramvaje, které jsou označovány jako Tenerifské metro. Tramvajová trať však disponuje délkou pouze 12,5 kilometrů.

Z dálky Vám mohou některá místa trochu připomínat Palmovou rivieru.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist