Los Cristianos

Letovisko Los Cristianos se rozkládá v jižní části ostrova Tenerife a žije tady přibližně 12 000 obyvatel. Tento počet je ovšem orientační, jelikož sem každým rokem proudí davy turistů, kteří se vydají obdivovat krásu tohoto místa a okolí. Los Cristianos se může chlubit poměrně bohatou historií, která začíná již někdy v 16. století, kdy se v podstatě Los Cristianos prezentovala jako malá rybářská vesnička. Již tehdy ovšem sloužilo toto městečko jako významný přístav. Ten se tady nachází dodnes. Mimo rybaření se zdejší obyvatelé dlouhou dobu živili také zemědělstvím, přičemž nejpěstovanějšími plodinami se staly banány a rajčata.

Počátky přílivu turistů jsou velmi úzce spjaty s návštěvníky ze Švédska. Právě oni se sem začali jezdit léčit od různých neduhů zhruba někdy v padesátých letech 20. století. V dalších dvou desetiletích se ovšem přidaly v cestování do Los Cristianos i další národy a došlo k takzvanému turistickému boomu. Vznikly zde velké hotelové komplexy, které jsou schopny pojmout na tisíce návštěvníků tohoto letoviska. Velkým mezníkem se bezesporu stalo také postavení letiště Reina Sofie, které se nachází v jižní části Tenerife. V 70. letech se do Los Cristianos přistěhovalo také poměrně hodně občanů Velké Británie. V současné době láká letovisko především krásnými plážemi pokrytými jemným zlatavým anebo černým pískem.

Hlavní pláží v tomto letovisku se stala stejnojmenné pláž Playa de Los Cristianos. Ta nabízí veškeré plážové vybavení, na které si jen hosté vzpomenou. Slunečníky a lehátka jsou pochopitelně samozřejmostí. Návštěvníci mohou využít například jízdy na nafukovacím banánu, která skýtá větší množství adrenalinu. Ideální podmínky jsou tady taky ale pro windsurfing. Na souši si lze zahrát plážový volejbal, anebo zajít do některé z plážových barů a osvěžit se třeba míchaným nápojem. Za druhou největší a nejoblíbenější pláž je považována Playa Las Vistas.

Los Cristianos také nabízí velké možnosti nakupování. Navštívit tady mohou turisté hned několik duty free shopů. Koupit levně se tady dají například parfémy. Nedaleko tohoto letoviska je situován také aqvapark Chobotnice!

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist