Praktické informace

Tenerife nabízí poměrně slušné možnosti nakupování. Otevírací doba jednotlivých obchodů není stejná a liší se dle různých středisek. Standardně je ale zpravidla otevřeno od 9.00 do 12.00 ráno a odpoledne od 16.00 někdy až do 19.00 i déle. V letoviscích bývá tradičně otevřeno dle zájmu jednotlivých návštěvníků. Do zoologických a botanických zahrad se hosté dostanou prakticky kdykoliv v průběhu týdne. Jestliže nemají turisté na dovolené s sebou mobilní telefon, tak mohou využít služeb hned dvou různých typů telefonních automatů. Jedny jsou na mince i na karty a druhé pouze a jedině na karty. Co se týká dění kolem, tak to si mohou návštěvníci ostrova při dobré znalosti španělštiny přečíst ve zdejších novinách. Není problém ovšem sehnat i časopisy a noviny v angličtině anebo v němčině. Většina hotelů a kaváren nabízí mimo jiné taktéž možnost připojení k internetu. K orientaci turistů slouží hlavně informační centra, kterých se nachází na Tenerife poměrně hodně. Není problém si tady koupit anebo vypůjčit mapu.

Pláže jsou k dispozici jak písečné pokryté klasickým zlatavým pískem, tak i pláže se sopečným povrchem a také pláže s povrchem složeným z oblázků. Mimo oficiálních pláží se mohou návštěvníci tohoto ostrova podívat klidně i na pláže neoficiální, kde se zpravidla koupou místní lidé.

Pro veřejnost je na pláži zřízena signalizace pomocí vlajek. Ideální je, když vlaje zelená vlajka, která symbolizuje, že moře je klidné a vstup do něj je doporučen. Žlutá vlajka říká, že moře je neklidné a koupání je tak na vlastní nebezpečí. Při vyvěšené červené vlajce je zakázáno koupání a pobyt u mořské hladiny.

Co se zdravotní péče týče, tak při vstupu na Tenerife nepotřebují turisté žádné zvláštní očkování, jelikož se z pohledu různých onemocnění jedná o velmi bezpečné místo. Ideální je ovšem vzít si s sebou z domova léky, které pravidelně užíváte. Zdravotnická zařízení ve Španělsku, a tedy i na Tenerife se rozdělují na soukromá a státní. Ve většině kvalitních ubytovacích zařízení se nacházejí přímo lékařská zařízení, kde se s lékařem domluvíte zpravidla i anglicky anebo německy. V případě akutního stavu není problém využít mezinárodního čísla 112. Lékárny jsou označeny ve španělštině farmacias a mají otevřeno stejně jako obchody. Některé z lékáren jsou také otevřeny nonstop. Na Tenerife také svítí velmi ostré slunce, což platí i pro zimní období, kdy by se mohlo zdát, že jeho intenzita je nižší. Je proto nutné vybavit se krémy s vysokým ochranným faktorem!

Palmová Riviera v Itálii nevyžaduje žádné očkování a při troše trpělivosti se tam dopravíte po vlastní ose.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist