Puerto de la Cruz

Puerto de la Cruz je největším a také pravděpodobně nejvýznamnějším letoviskem. Jeho vzdálenost od hlavního města Santa Cruz de Tenerife činí 25 kilometrů. Z pohledu zeměpisného leží Puerto de la Cruz na severních březích Tenerife v údolí Orotava. Město zabírá přibližně nějakých 9 km2 a obývá jej zhruba 40 000 obyvatel, přičemž jejich počet se mění v závislosti na přílivu turistů.

Původně bylo Puerto de la Cruz pouhým rybářským přístavem, nicméně v 60. a 70. letech 20. století došlo k jeho přestavbě do podoby dnešního moderního pulsujícího turistického centra. O dnešní podobu Puerta de la Cruz se zasloužil především známý architekt César Manrique. Hlavně díky němu se dnes nachází v tomto letovisku krásné laguny a terasy, které jsou speciálně konstruovány za účelem opalování. Architektonické skvosty také velmi vhodně doplňují samotné mořské pobřeží. Jinak je třeba říct, že celkový vzhled města se rozhodně nijak nebije se skalisky a přírodním pobřežím, které na uměle vytvořenou část navazuje.

Puerto de la Cruz nabízí také poměrně hodně možností, jak využít volný čas. Zajít si turisté mohou například do proslulé Jardín Botanico. Jedná se o botanickou zahradu, která byla založena již v průběhu 18. století. Spatřit zde mohou více než 3 000 tropických rostlin. Jednou z nich je také obrovský fíkovník pocházející z Jižní Ameriky. Díky jeho rozměrům a také krásnému vzhledu jej v podstatě nelze minout. V centru městečka je situováno několik pěkných historických památek. Patří mezi ně třeba farní kostel Nuestra Seňora de la Piňa de Francia. V jeho interiéru je několik krásných barokních oltářů a také sochy sv. Petra a Nuestra Seňora del Rosaria. Turistickým vláčkem mohou turisté dorazit také do slavného Loro parku, kde se nachází velké množství krásných zvířat. Za zmínku stojí i obří akvárium s mnoha různými druhy mořských živočichů.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist