Počasí na Tenerife

Tenerife patří mezi destinace, které lze navštívit prakticky kdykoli v průběhu celého roku. Kanárské ostrovy všeobecně se vyznačují oceánským subtropickým klimatem, které ovlivňují zejména chladnější pasáty, ale také teplý Golfský proud. Průměrná teplota vody se počas celého roku na Tenerife pohybuje přibližně mezi 18 až 23 stupni Celsia. Srážky jsou na Tenerife k vidění spíše v zimním období, přičemž se jedná o poměrné krátké přeháňky. S delší průtrží mračen se na Tenerife prakticky nesetkáme. Přeháňky jsou dešťové, nicméně od výšky 1200 metrů padá sníh. Prohlédněte si počasí ve světě.

Tenerife je zajímavé zejména z toho pohledu, že se zde nachází hned několik klimatických pásem, což z něj dělá prakticky jakýsi miniaturní kontinent. Budeme-li konkrétní, tak klimatických pásem na Tenerife je celkově 6. Jsou jimi pobřežní pásmo, polopouštní pásmo, sukulentní buš, borový les, vavřínový les a území, které se rozkládá nad nadmořskou výškou 2000 metrů nad mořem. Severní část Tenerife je věčně zelená a lze se tady setkat prakticky kdykoli v roce s rozkvetlými květinami. Naopak jižní část Tenerife je typická zejména svou vyprahlostí. Povrch zde mnohdy připomíná spíše polopoušť. V samotném srdci celého ostrova Tenerife se nachází vulkán Pico del Teide, který se od okolních oblastí svým podnebím v mnohém odlišuje. V podstatě po většinu času v roce je jeho vrchol pokryt sněhem. Ten taje až na konci jara. Pico del Teide nabízí krásné procházky, při nichž mohou turisté spatřit pestrobarevnou lávu a také borovicové háje, které se rozprostírají až do nadmořské výšky kolem 2000 metrů nad mořem. Krásné skalní formace se nacházejí například v oblasti Circo de las Caňadas. K vidění jsou tady také překrásné fialky a řeřichy.

Rozhodnou-li se turisté, že navštíví Tenerife v průběhu jara, určitě neprohloupí, jelikož jim bud odměnou krásná příroda a také teploty, které se budou pohybovat kolem 25 stupňů Celsia a mnohdy i výše. Moře je na jaře teplé, takže se v něm lze bez problémů koupat anebo provozovat některé vodní sporty. V noci teploty neklesnou pod 10 stupňů Celsia. Mimo sezonu lze také poměrně slušně ušetřit, jelikož ceny jsou zde nižší. Od května do listopadu se teploty vzduchu pohybují kolem 25 stupňů Celsia a v létě mnohdy přesahují i 35 stupňů. Vše se odvíjí od konkrétní lokality. Teplota vody v létě je někde mezi 17 až 24 stupni. Na podzim je voda poměrně vyhřátá a mnohdy samotné turisty ani tolik neosvěží. V zimě je ideální navštívit Kanárské ostrova hlavně kvůli krásným místům, které tady lze vidět.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist