Tipy na výlet

Trekový výstup na Pico del Teide

Co by to bylo za dovolenou na Tenerife, kdybyste nezdolali nejvyšší vrchol celého Španělska Pico del Teide. Tato hora leží přímo ve středu ostrova Tenerife. Tvoří základ národního parku Teide, který byl v roce 2007 zapsán na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Až pod vrchol Pico del Teide se lze dostat prostřednictvím lanovky anebo pěšky. Po vlastních nohou by se však měli vydat pouze zdatní sportovci. Lanovkou zdoláte cestu za pouhých 8 minut při překonání převýšení 1200 metrů. Do lanovky se vleze celkem 28 osob. Z horní stanice lanovky se lze vydat třeba na vyhlídky Pico Viejo anebo Fortaleza. Do kráteru nejvyšší hory Španělska se mohou turisté vydat pouze s povolením od místních úřadů.

Jungle park

Zoologická zahrada zvaná Jungle park je jedním z míst, kde si mohou návštěvníci ostrova Tenerife prohlédnout mnoho různých druhů zejména suchozemských zvířat. Jungle park je situován nedaleko turistického centra Los Cristianos. Ze suchozemských zvířat zde žijí například hroši, opice anebo papoušci. Podívat se mohou návštěvníci taktéž na lachtany či tučňáky. Pro děti mají připravenou v Jungle parku ještě provazovou a bobovou dráhu.

Vesnička San Andrés

V nejvýchodnějším cípu Tenerife leží vesnička San Andrés. Právě tady si mohou turisté prohlédnout klasické rybářské chatrče místních rybářů a domky zdejších zemědělců. Poznají tak krásu původní obživy místních obyvatel. Z pohledu návštěvnosti je vesnička tak frekventovaná hlavně díky tomu, že leží v blízkosti nejkrásnější pláže na celém ostrově Tenerife Playa de las Terestrias.

Výlet do Villa de Adeje a odtud k Pekelné rokli

V jižní části ostrova Tenerife směrem do vnitrozemí se rozkládá menší město Villa de Adeje. Podle legendy se v tomto městečku ležícím v nadmořské výšce nějakých 300 metrů nad mořem usídlil sám velký náčelník celého ostrova Gran Tinerfe. Samotná obec láká třeba takovou prohlídkou zdejšího kostela, který je zasvěcen svaté Uršule a postaven byl již v 16. století. Velmi zajímavou se jeví dlouhá treková túra k takzvané Pekelné rokli. Ta se ve španělštině nazývá Barranco del Inferno. Cesta k této rokli vede hlavně vyprahlou zemí, nicméně po několika desítkách minut chůze narazíte na stromy a později i na hustý les, v němž protéká několik říček. Na úplném konci tohoto výletu je místo zvané La Cascada, kde se nacházejí krásné vodopády.

Převýšení jako Eifelova věž. Samozřejmě nejde o zábavný park ve stylu Práter Vídeň, ale zabaví se i děti.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist